Пример ходатайства на применение амнистии по ЗУ «Об амнистии в 2016 году»

Актуальные в Украине и наболевшие вопросы последних пару лет:

  • Когда будет амнистия 2017?

  • Как применяется амнистия?

  • Когда Президент подпишет амнистию 2017?

Как было уже сказано в предыдущей статье, 07.09.2017 года Закон Украины «Об амнистии в 2016 году» набрал законную силу.

Ниже Вы можете ознакомиться с примером ходатайства в суд на применение амнистии.

Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська

Шевченко Микола Миколайович,

01 січня 1981 року народження,

Зареєстроване місце проживання:

м. Дніпро, вул. Дніпропетровська, буд. ___, кв. ___

Місце відбування покарання:

Дніпропетровська установа виконання покарань
управління Державної пенітенціарної служби України
у Дніпропетровській області (№4)

Адреса: 49006, м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко,80
(стара назва — вул.Чичеріна, 80)

Клопотання

Про застосування амністії та звільнення від відбування покарання

Вироком Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2016 року (Справа № 111/1111/111), мене — Шевченко Миколу Миколайовича визнано винним за ч. 2 ст. 185 КК України та призначено покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі, за ч. 1 ст. 186 КК України та призначено покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі, за ч. 2 ст. 186 КК України та призначено покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом часткового складання призначеного покарання, остаточно призначено покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі, із відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі.

Вироком встановлено, що строк відбування покарання слід рахувати з моменту мого затримання з 30 грудня 2015 року, при цьому, в строк призначеного остаточного покарання у вигляді позбавлення волі, зарахувати строк мого попереднього ув’язнення, розрахований відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України, у вигляді 2 (двох) років 4 (чотирьох) місяців 17 (сімнадцяти) днів.

30 липня 2016 року ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області вищевказаний Вирок залишено без змін.

07 вересня 2017 року набрав чинності Закон України «Про амністію у 2016 році» від 22 грудня 2016 року, № 1810-VІІІ.

Стаття 13 вищевказаного Закону встановлює, що дія цього Закону поширюється на осіб, які вчинили злочини до дня набрання ним чинності включно, і не поширюється на осіб, які вчинили триваючі або продовжувані злочини, якщо вони закінчені, припинені або перервані після набрання чинності цим Законом.

Стаття 4 ЗУ «Про амністію у 2016 році» зазначає звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, осіб, зазначених у статті 1 цього Закону, засуджених за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років, якщо на день набрання чинності цим Законом вони відбули не менше половини призначеного строку основного покарання. Згідно пункту «в» статті 1 вказаного закону, звільняються від відбування покарання особи, які не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами.

Найсуворіша стаття, за якою мене було засуджено — є ч. 2 ст. 186 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 (шести) років.

Окрім того, я маю неповнолітню доньку – Іванову Марину Миколаївну, 20 травня 2011 року народження.

Таким чином, враховуючи те, що я відбув більше половини призначеного строку основного покарання, маю доньку, якій не виповнилось 18 років,  зазначені обставини підпадають під дію статті 4 Закону України «Про амністію у 2016 році» від 22 грудня 2016 року, № 1810-VІІІ і щодо мене можливе застосування амністії та звільнення від відбування покарання.

Керуючись ст.ст. 537, 539 Кримінального процесуального кодексу України, п. «в» ст. 1, ст. 4 Закону України «Про амністію у 2016 році», ст. 1 ст. 1 Закону України «Про застосування амністії в Україні», —

ПРОШУ СУД:

  1. Задовольнити моє клопотання, застосувавши до мене — Шевченко Миколи Миколайовича амністію та звільнити від відбування призначеного вироком Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2016 року покарання у вигляді 5 (п’яти) років позбавлення волі за вчинення злочинів передбачених ч. 2 ст. 185 КК України,  ч.ч. 1, 2 ст. 186 КК України — на підставі пункту «в» статті 1, статті 4 Закону України «Про амністію у 2016 році».

Додатки:

  • Копія свідоцтва про народження доньки  на 1 арк.

_______________ Шевченко М.М.

Дата _______________

 

Авторская статья Адвоката Щербины Артема Павловича. Копирование, перепечатывание или иное использование материалов, размещенных на данном веб-сайте, разрешается при условии гиперссылки на сайт Адвоката Щербины А. П. protego.dp.ua . Запрещено любое использование без выполнения вышеуказанного условия.