Захист у кримінальній справі

Правову систему України важко назвати досконалою, і до того ж дії правоохоронних органів далеко не завжди відповідають критеріям, встановленим Законом. Що в свою чергу призводить до незаконних затримань, взяття під варту, обшуків, арештів майна, допитам, порушень права на захист і в результаті – до обвинувальних вироків щодо невинних людей.

Будь-яке кримінальне провадження для підозрюваного, обвинуваченого, свідка і навіть потерпілого – нерівний “бій” з державною машиною. В цей же перелік можна віднести і осіб, які в силу тих чи інших причин не набули жодного з перерахованих вище статусів. При появі у Вашому житті кримінальної справи, першочерговим єдиним правильним рішенням є звернення до адвоката за правовою допомогою. Останній, в свою чергу, зможе кваліфіковано проаналізувати достатність і законність підстав, кваліфікацію діянь, і в подальшому – розробити тактику захисту.

Кримінальним процесуальним кодексом України встановлено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

У той же час, нерідкі випадки неправильної кваліфікації дій особи, що призводить до інкримінування більш тяжкого злочину, ніж такого, який було скоєно (наприклад, ставиться “замах на вбивство” при “тяжких тілесних ушкодженнях”; або ж при “крадіжці” закидають “грабіж”). Хочу відзначити, що якщо покарання неминуче, важлива наявність такої обставини, як відповідність покарання скоєному правопорушенню. Досвідчений адвокат, спеціалізацією якого є кримінальні провадження (справи), сформує ефективну модель дій, що дозволяють пом’якшити покарання або перекваліфікувати діяння. Наприклад, покарання, що пов’язане із фактичним позбавленням волі, може бути пом’якшене до «умовного» позбавлення волі.

Вибираючи адвоката, Ви можете звернутися до мене, до моїх колег, що також спеціалізуються на кримінальних провадженнях, або ж скористатися послугами Центру безоплатної правової допомоги. Як би там не було, я все ж таки не рекомендую Вам захищатися самостійно або відмовлятися від уже наявного захисника за вимогою або проханням будь-кого.