Приклад заяви на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
Куди подавати заяву на удз?
Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 539 КПК України, заява (клопотання) на умовно-дострокове звільнення (далі по тексту – “УДЗ”) від відбування покарання подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Хто може подати заяву на удз?
Суд розглядає питання про умовно-дострокове звільнення за клопотанням засудженого, його захисника, законного представника, за поданням органу або установи виконання покарань.
Який порядок дострокового звільнення від відбування покарання?
Щоб не захаращувати текстом сторінку, лише зазначу (посилання на законодавство клікабельні), що даний порядок описаний у ст. 81 Кримінального кодексу України, ст. 154 Кримінально-виконавчого кодексу України, Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 26.04.2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну не відбутої частини покарання більш м’яким».
Нижче Ви можете ознайомитися з прикладом клопотання засудженого до суду на УДЗ (Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання).
Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська
Коваленко Микола Миколайович,
01 січня 1982 року народження,
Зареєстроване місце проживання:
м. Дніпро, вул. Дніпропетровська, буд. ___, кв. ___
Місце відбування покарання:
Дніпропетровська установа виконання покарань
управління Державної пенітенціарної служби України
у Дніпропетровській області (№4)
Адреса: 49006, м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко,80
(стара назва – вул.Чичеріна, 80)
Заява
про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
Вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 01 лютого 2013 року (Справа № 111/1111/111), мене – Коваленко Миколу Миколайовича визнано винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.307, ч.1 ст.311 КК України на підставі ч.1 ст.70, ст.71 КК України остаточно призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного мені майна.
За період відбування покарання в місцях позбавлення волі характеризуюсь добре, за зразкову поведінку та сумлінне ставлення до праці маю два заохочення правами начальника установи, маю дисциплінарні стягнення, які погашені за плином часу та зняті у встановленому законом порядку, підтримую соціально-корисні зв’язки з рідними, у відношенні до засуджених неконфліктний, вину у скоєному злочині усвідомив, глибоко каюсь.
На підставі вищевикладеного та керуючись п. 2 ч. 1 ст. 537 КПК України, ст. 81 КК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 26.04.2002 р. «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м’яким», –
ПРОШУ:
- Звільнити мене – Коваленко Миколу Миколайовича умовно-достроково від відбування покарання на невідбутий строк покарання.
_______________ Коваленко М.М.
Дата _______________
Авторська стаття Адвоката Щербини Артема Павловича. Копіювання, передрук чи інше використання матеріалів, розміщених на даному веб-сайті, дозволяється за умови посилання на сайт Адвоката Щербини А. П. protego.dp.ua. Заборонено будь-яке використання без виконання вищевказаної умови.