Що робити, коли платник ПДВ відповідає пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку?

Останнім часом почастішали випадки “блокування” реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) з боку Державної фіскальної служби України.

Так під час здійснення господарської діяльності платник ПДВ направляє на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну. Після чого на адресу останнього ДФС надсилає квитанцію, в якій зазнається, що на підставі пункту 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної зупинена та вказуються наступні підстави для зупинення: ПН/РК відповідає пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку. Також податкова пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Під час прийняття рішення про зупинення реєстрації ПН/РК, Державна фіскальна служба України керується листом від 21.03.2018 №959/99-99-07-18 (пункт 1.6.), де визначені умови відповідності яким критеріям, платник податків може бути віднесений до ризикових.

Нажаль, така зупинка (блокування) в реєстрації податкових накладних стала систематичною з боку ДФС.

У разі, якщо Ви опинились в такій ситуації, раджу звертатись до суду за захистом свої прав. Крім цього, Ви можете звернутись до головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС щодо виключення Вас з переліку ризикових платників податку, але практика свідчить про те, що найбільш дієвим в такій ситуації – є звернення саме до суду.

Ваш Адвокат Щербина Артем +380509652397